Сторінка випускника

Який прохідний бал на НМТ-2023

Цього року запровадили мінімальний прохідний бал, який дорівнюватиме не менше 10% правильних відповідей з кожного навчального предмета. Наприклад, для того, аби отримати 100 балів (за шкалою 100 – 200 балів) з мови, випускнику потрібно набрати 5 балів із 45.

НМТ-2023: які прохідні бали з кожного предмету 

  • для прохідного з математики потрібно набрати 4 тестових бали;
  • з історії України треба правильно відповісти на 6 тестів;
  • з іноземної — 4 бали;
  • з фізики — 4 бали;
  • з хімії — 4 бали;
  • з біології — 5 балів.

Прохідний бал на НМТ-2023 для бюджету в університетах

Варто зазначити, що пороговий бал для вступу на бюджет у кожному ВНЗ і на кожній спеціальності буде відрізнятися. Для багатьох факультетів потрібно буде набрати 130 балів на тесті, проте для таких спеціальностей, як Право та Міжнародні відносини пороговий бал буде від 140 балів, а для Медицини та Стоматології — від 150 балів.

Рекомендації учням щодо проходження НМТ

Для того щоб ви могли впевнено впоратися з національним мультипредметним тестом у напруженій обстановці ЗНО, почніть готуватися до комп’ютерного тестування заздалегідь. А як краще впоратися з непростим випробовуванням, вам підкаже цей матеріал.

Тренуйтеся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів – просто заради тренування, наприклад, проходити тести ЗНО онлайн. Не можна навчитися добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід – самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

Поспішайте. Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації неможливо змоделювати той стрес (напруження), що викликає будь-яке тестування.

Випробовуйте. У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто додержуйтесь усіх рекомендацій, щодо виконання окремого завдання чи тесту загалом. Наприклад, не варто двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж ознайомитися з варіантами відповідей. У такому разі зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробовувати. Її можна освоїти й ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись у тестуванні.

Пропускайте. Треба навчатися пропускати важкі чи незрозумілі завдання. Пам’ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов’язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добралися до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.

Вгадуйте. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра зазвичай приводить до приросту балів.

Виключайте. Багато завдань можна швидше виконати, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях (а це легше), а не відразу на п’ятьох-сімох (що набагато складніше).

Скорочуйте вибір. Якщо кілька відповідей (1–2) із чотирьох чи п’яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші такими, що підходять з рівною ймовірністю, то правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатися вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це – теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь точно не підходить) – це теж знання, і нерозумно відмовлятися від його використання.

Думайте тільки про поточне завдання. Коли ви бачите завдання (запитання), забувайте все, що було в попередньому: зазвичай завдання в тестах не пов’язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже виконаному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно виконати інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект – забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося вам не до снаги). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання – це шанс набрати бали.

Читайте завдання до кінця. Поспіх не повинен спонукати вас зрозуміти умови завдання за «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це відмінний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.

Не засмучуйтеся. У будь-якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ви просто не зможете впоратися. Більше того, усі 100% завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну роздратованість. Навіть якщо вам здається, що ви припустилися багатьох помилок і просто завалили тест, пам’ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з’ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатися максимального результату. Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтеся не тільки завдавати удари, а й «тримати» їх (якщо висловлюватися термінами боксу). Треба категорично відмовитися від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.

Заплануйте два кола. Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) тестування пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас («своїх») завданнях, а потім зможете поміркувати й дібрати щось на важких, які вам спочатку довелося пропустити.

03 квітня – початок реєстрації для участі в НМТ-2023

3 квітня розпочалася реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті 2023 року. Український центр забезпечить її в безпаперовій формі. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеним на нашому сайті. Його буде активовано одночасно з початком реєстрації.
Про це та про інші особливості реєстрації розкажуть генеральний директор директорату фахової передвищої та вищої освіти Олег Шаров та директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

🠗

https://www.schoollife.org.ua/03-kvitnya-rozpochnetsya-reyestratsiya-dlya-uchasti-v-nmt-2023/

Як зареєструватися на НМТ 2023: інструкція

Реєстрація на цьогорічне НМТ буде тривати з 3 квітня по 3 травня 2023 року.

Про це повідомили на сайті УЦОЯО.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, абітурієнт має створити персональний кабінет на вебсайті УЦОЯО та виконати в ньому такі дії:

  • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
  • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
  • сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

Для реєстрації знадобляться такі документи:

  • паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу;
  • документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  • документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

Навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, — українська мова та математика, — будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, але під час реєстрації  вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку. Також там можна буде обрати населений пункт в Україні або за кордоном для складання НМТ.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат.  Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

Запрошуємо на онлайн підготовчі курси 2023 для вступу від ПЗВО “Академії кіно та нових медіа”

Добрий день, шановний представник школи.

Будемо вдячні вам за розповсюдження інформації  серед своїх школярів про підготовчі курси 2023, які підготував для випускників наш вищий навчальний заклад.

ПЗВО Академія кіно та нових медіа (м.Київ) запрошує школярів та студентів коледжів на підготовчі онлайн курси.
  • Найнижча вартість онлайн підготовки до вступу
  • Дві дисципліни навчання
  • Зручний формат надання інформації та методичних матеріалів
  • Можливість мати готовий матеріал для вступу на фах в будь-якому ВНЗ України
  • Знайомство з майбутнім фахом
  • Професійне викладання матеріалу супер професійними фахівцями-практиками
  • Індивідуальний підхід та корегування програми навчання в залежності від успіхів групи та індивідуального сприйняття слухача
  •  Творча атмосфера на заняттях
  • Можливість займатись з будь-якого куточка України/Світу
БОНУСИ:
1. Додаткові семінарські заняття
2. Творче підсумкове заняття, яке зараховується за вступний іспит

3. Автоматичне зарахування на навчання на 1 курс після відкритого заняття

Запис на підготовчі курси/питання
093 118 90 93 (вайбер, телеграм)

Або заповнюй форму:  https://forms.gle/1bNnPh1TQFcLM7xE8

Слідкуй за нами:
тік-ток https://www.tiktok.com/@fnm.academy
Ютуб https://www.youtube.com/channel/UC0YNXPta_fxBRWpYxC9UBxQ
Інстаграм https://www.instagram.com/fnm.academy/
Фейсбук https://www.facebook.com/fnm.academy/
Сайт https://www.fnma.education/